




Két koma sörözik a kocsmában, az egyiknek a furgonja kint parkol a kocsma előtt. Látják, hogy a falu papja éppen arra megy biciklivel, és az autókat nézi. Megszólal a furgon gazdája:
- Remélem, a tiszteletes úr nem vette észre, hogy itt vagyok, és nem ismeri fel a kocsimat sem!
- Nem mindegy? - mondja a másik. - Az Úr úgyis mindent lát, és tudja, hogy itt sörözünk.
- Az rendben van, de nem mondja el az asszonynak!
Csabika és Tomika kimennek az erdőbe Tell Vilmososat játszani.Tomika tesz egy almát Csabika fejére és egy fa mellé állítja.Tomika kilövi Csaboka egyik félszemét.
- Jaj, bocsáss meg, ne haragudj! De azért még játszunk?
- Hát persze! Semmi baj.
- Mehet?
- Igen.
Tomika kilövi Csabika másik fél szemét is.
- Jaj, ne haragudj!De azért még játszunk?
- Semmi baj! De anyukám azt mondta, ha besötétedik, menjek haza.
Egy nő belépett az állatkereskedésbe és hosszas tanakodás után kiválasztott egy papagájt. Másnap kétségbeesetten rohant vissza a boltba és ezt mondta az eladónak:
- A papagáj, amit tegnap vettem, megdöglött!
Erre az eladó értetlenül:
- Ez furcsa! Nálam még sose csinált ilyesmit.
Egy amerikai házaspár tervezgeti, hogy elutaznak Alaszkába, mert a férjnek ez a vágya már évek óta. Állandóan arról beszél, milyen jó lenne ott egy faházban éldegélni, áram nélkül, szarvasra vadászni, kutyaszánt hajtani autó helyett.
- És ha úgy döntenénk, hogy örökre ott maradunk, - mondja a férfi a feleségének - akkor mit hiányolnál a legjobban?
- Téged, drágám. - feleli az asszony.
Két barát találkozik:
- Kölcsönadnád a fekete öltönyödet, meghalt a nagyapám, holnap lesz a temetés.
- Persze, természetesen, vidd csak.
Néhány hét múlva medint találkoznak:
- Jó lenne, ha visszaadnád az öltönyömet!
- Hogy adhatnám, azt adtuk a papára!
- Mondja, pincér! Maguknál mindig ilyen rosszul főznek?
- Nem, csak ötször egy héten, uram.
- És a másik két napon?
- Zárva tartunk.
Marketing szlogenverseny győztes mondata:
"Nálunk nincs ISO9001, mi gyorsan kiszolgáljuk Önt!"
- Zoli, már megint felemás zoknit vettél fel.
- Hogy-hogy?
- Egyik büdösebb, mint a másik...
A mai számítógépek egyre gyorsabbak:
Ma már másodpercek alatt több hibát tudnak ejteni, mint ötven szorgalmas matematikus húsz év alatt.
Egy házaspárnak kisfia születik. Az anya altatásban van, ezért az apa látja meg először a gyereket. Észreveszi, hogy a kisbabának nagyok és elállóak a fülei, aggodalmaskodni kezd.
A szülésznő megnyugtatja az apukát, hogy ez nem nagy probléma, egy kisebb műtéttel gyerekkorban korrigálható.
- Igen, de mit fog szólni a feleségem, ha meglátja? - kérdezi a férj. - Ő nem veszi olyan könnyen a dolgokat, mint én.
Nemsokára felébred a feleség, kezébe adják az újszülöttet. Szeretettel nézegeti, és azt mondja a férjének:
- Nézd, drágám, a te füleidet örökölte!