A tanító néni kérdezi az elsős Pistikétől:
- Ha a testvérednek van három almája, és te abból kettőt elveszel, akkor mi lesz az eredmény?
- Bunyó.
Kérdőív macskáknak a gazdájukról:
1. Ha a gazdád a konyhába megy, ez azt jelenti, hogy...
a.) éhes.
b.) eltévedt.
c.) éhes vagy.
d.) kezdheted a kunyerálást.
2. A gazdád eléd rak egy tál ételt, az biztos, hogy...
a.) a vacsorád.
b.) olyan kaja, amit ő nem eszik meg.
c.) egy kis előétel, amíg elkészül a vacsorád.
3. A gazdád levesz a tévé tetejéről. Ez azt jelenti, hogy...
a.) bajban vagy. Nem mászol oda többé.
b.) semmi különös, a gazdi gyakran csinálja ezt.
c.) a gazdi játszani akar, ezért újra és újra felmászol.
d.) itt az ideje szétrágni a tévékábelt.
4. A lakásban a lépcső arra való, hogy...
a.) feljuthass hajnal 4-kor a gazdád ágyába.
b.) a felső lépcsőfokon feküdj a sötétben.
c.) a gazdád előtt lemenj rajta lehetőleg minél lassabban.
d.) mindhárom egyszerre.
5. A gazdád beszél hozzád. Akkor te...
a.) figyelmesen hallgatod, még ha nem is érted.
b.) értetlenül nyávogsz, és folytatod, amit addog csináltál.
c.) nem veszel róla tudomást, te egy macska vagy, ez neked semmit se jelent.
d.) kitalálsz valami újabb idegesítő tevékenységet, és ezzel eléred, hogy ne hagyja abba a beszédet.
6. Mi a teendő a madarakkal, kisebb rágcsálókkal és nagyobb bogarakkal?
a.) Nem foglalkozol velük.
b.) Játszol velük, amíg mozognak.
c.) Bemutatod a gazdádnak, mint vadásztrófeákat.
d.) Elrejted őket a gazdi párnája alá, hogy biztonságban legyenek.
e.) Megeszed őket, mert magas a tápértékük.
7. Mit gondolsz, ha a gazdád meg akar fürdetni?
a.) Semmi szín alatt!
b.) Azt próbálja meg!
c.) Ez már hadüzenet!
d.) Mindhárom egyszerre.
8. Szerinted, mire jó a gazdi?
a.) Hogy enni adjon.
b.) Hogy inni adjon.
c.) Hogy kiengedjen.
d.) Hogy békén haggyon.
e.) Hogy biztosítsa ellenkező nemű macskák társaságát.
f.) A felsoroltak mindegyikére, feltéve, hogy jól kiképezték.
Egy délután az Amerikai Légierő egyik titkos bázisán észreveszik, hogy egy ismeretlen Cessna gép készül leszállni. Mikor földet ér, azonnal körbeveszik, a pilótát megragadják, beviszik kikérdezni.
A pilóta elmondja, hogy Las Vegasban szállt fel, egyszerűen eltévedt, észrevette a bázist és leszállt, mivel fogytán az üzemanyaga. A katonák közlik vele, hogy kivizsgálják az ügyet, és amíg lefuttat az FBI egy ellenőrző vizsgálatot, a pilótának ott kell töltenie a bázison az éjszakát. Reggelre kiderül, hogy a férfi valóban nem kém, ezért útjára bocsátják, szigorúan meghagyva neki, hogy senkinek nem beszélhet a katonai bázisról.
A következő nap délután a katonák legnagyobb megdöbbenésére ugyanaz a Cessna gép közeledik ismét. Megint körbeveszik, ezúttal látják, hogy két ember ül benne. Kiszáll a már ismert pilóta, és mentegetőzve mondja:
- Tegyenek velem, amit csak akarnak, de itt ül a gépen a feleségem, és muszáj neki elmondaniuk, hogy hol jártam a múlt éjjel!
Egy anyuka az éjszaka közepén éppen Fogtündért játszik, és próbál becsempészni némi aprópénzt a kislánya párnája alá. A kislány hirtelen felébred, és megragadja anyja kezét.
- Aha! Most lebuktál! - kiáltja.
- Tedd csak vissza a párnám alá a pénzt, mert azt nekem hozta a Fogtündér!
Egyik nap egy idegen kutya jelent meg a házunk előtt. Látszott rajta, hogy ápolt, jóllakott.
- Eltévedtél, kutyus? - mondtam neki, és beengedtem a nappaliba. A kutya rögtön otthon érezte magát, lefeküdt az egyik sarokba, és aludt egy órát. Amikor felébredt, kikérezkedett, és el is ment.
Másnap ugyanabban az időpontban ismét megjelent nálunk a kutya, megint beengedtem, aludt egyet, majd eltávozott. Így ment ez még két héten át. Egyszer a nyakörvére akasztottam egy cetlit ezzel az üzenettel: "Kedves gazda! Az önök kutyája minden nap hozzánk jár aludni."
A következő napon a kutya egy másik cetlivel tért vissza, amin ez állt:
"Ez a kutya öt gyerekkel lakik együtt, sosem tudja magát kialudni. Holnap én is eljöhetek? A gazda"
Az olaszországi Caltagirone-ban egy 61 éves férfi a rendőrséghez fordult, mert 81 éves anyja nem ad neki elég zsebpénzt, és még a lakáskulcsát is elvette. Az édesanya fia után ment a rendőrségre, és ő is panaszt tett, mert gyermeke nem tiszteli őt eléggé, nem mondja meg, hogy esténként hová megy, és a főztjét is mindig ócsárolja.
A panaszáradat után a perlekedő párost végül nagy nehezen sikerült a rendőröknek lecsillapítani és hazaküldeni.