Zsuzsa férje, Lajos néhány napig kómában fekszik. Hűséges neje mellette virraszt. Egyik éjjel Lajos magához tér és int a feleségének, hogy hajoljon közelebb.
- Drága Zsuzsa, te mindig kitartóan mellettem voltál, akkor is, amikor kirúgtak az állásomból, amikor az üzletem csődbe ment, amikor meglőttek, amikor elvették a házunkat, amikor az egészségem kezdett odalenni. Te mindig velem voltál és mellettem álltál. Tudod, mit gondolok?
- Mit, kedvesem? - kérdi a hűséges asszony.
- Azt gondolom, hogy k...vára nem hozol szerencsét!
A szőke nő sétál az utcán egy malaccal a hóna alatt. Találkozik a szöszi barátnőjével:
- Hát ez meg honnan van?
-Tombolán nyertem - mondja a malac.
Egy férfi sorra kerül a bank pénztáránál, de elbizonytalanodik. A pénztáros megszólítja:
- Uram, pénzt szeretne kivenni?
- Igen, azt akartam, de otthon felejtettem a pisztolyt és a harisnyát.
Azt mondja a fogkefe:
- Higyjétek el, hogy az enyém a legrosszabb meló a világon!Emberek szájában túrkálni!
Erre a wc-papír:
- Ja, undorító!
A tudóst, a meteorológust és a rendőrt elfogják az indiánok, megkötözik őket, majd sorba állítják a kivégzéshez. Először a tudósra emelik puskáikat, de az, mivel tudja, hogy az indiánok babonásan félnek az elemektől, elkiáltja magát:
- Árvíz!
Az indiánok hanyatt-homlok menekülnek, a tudós kioldozza magát, elmegy. Az indiánok lassan visszaszivárognak, és a meterológusra emelik fegyvereiket. Az is elkiáltja magát:
- Földrengés!
Az indiánok elmenekülnek, a meterológus eloldja köteleit, elmenekül. Az indiánok visszajönnek, becélozzák a rendőrt, és az, tanulva társaitól, elkiáltja meagát:
- Tűz!