Egy kis légitársaság járatán utaztam, és megszólított a légikisasszony:
- Uram, szeretne vacsorázni?
- Miből választhatok? - kérdeztem.
Erre ő:
- Igen vagy nem.
Városi fiú udvarol a tanyasi lánynak. A család meghívja ebédre. Csendben esznek, amikor a családfő megszólal:
- Képzeljétek, ma ellapátoltam tíz talicska ganajt! Fiam, ideadnád a sót?
Kicsivel később:
- Még most is érzem a ganaj szagát. Fiam, idébb tolnád a kenyeret?
Az ebéd végén, amikor a fiatal pár kettesben marad, a fiú így szól a lányhoz:
- Jó fej az apád, de nem tudnátok megtanítani neki, hogy a ganaj helyett mondjuk trágyát emlegessen?
- Á, lehetetlen - mondja a lány. - A ganajra átszoktatni is évekbe telt.
- Maga egy utolsó féregnek nevezett engem, és ezért felelni fog! Párbajra hívom ki magát! Nevezze meg a fegyvert!
- Féregírtó.
Ha képes vagy arra, hogy...
...a napodat kávé és más izgatószerek nélkül kezdd;
vidám légy, fittyet hányva fájdalmaidra;
nem panaszkodsz és nem untatsz másokat a problémáiddal;
nap mint nap megedd ugyanazt az ételt, s még hálás is vagy érte?
megértsd: szeretteidnek sokszor nincs idejük rád;
elviseld a többieket, akik rajtad töltik ki haragjukat, mert valami nem sikerült nekik;
harag nélkül viseld: kritizálnak és hibáztatnak téged;
elfogadd a világot annak összes hazugságával és álságával együtt;
a feszültséget gyógyszer nélkül vezesd le;
ellazulj alkohol nélkül is;
altató nélkül aludj;..
...
Szóval, ha minderre képes vagy...
...
...
...
...akkor alighanem te vagy a család kutyája.
A rádióban óvodás korú gyerekeket kérdeztek az egészségről.
Az egyik kisfiú így nyilatkozott:
"És az is egészségtelen, ha a kávéban sok a kokain."
- Képzeld, tegnap a fejemre esett egy tégla.
- Jézusom, és nem lett semmi bajod?
- Neeem, képzeld, tegnap a fejemre esett egy tégla.
Pistike ácsorog a piroslámpás ház előtt. Egyszercsak kijön onnan egy férfi. A gyerek megszólal:
- Bibíí, bácsíí! Tudom ám, hogy hol voltál!
- Psssszt! Nesze, itt van egy százas, csak ne szólj róla senkinek, hogy itt láttál!
A férfi elindul, a gyerek utána. Egy házhoz érnek, ahol a férfi kulcsot vesz elő, mire a gyerek:
- Bibíí, bácsíí! Már azt is tuom, hogy hol laksz!
- Pssszt! Fiacskám, itt van még két százas, csak ne szólj róla senkinek!
Pistike hazamegy, de nem tudja magában tartani a dolgokat, elmeséli a nagymamának, hogy milyen könnyen szerzett egy kis zsebpénzt. A nagymama ráripakodik:
- Ejnye, szemtelen kölke! Ilyet nem illik csinálni. Szépen elsétálsz a templomba, a pénzt bedobod a perselybe, azután meggyónod ezt a bűnt!
Pistike kénytelen-kelletlen elmegy, bedobja a pénzt, beül a gyóntatószékbe, ahol kinyílik az ablak, mire a gyerek:
- Bibíí, bácsíí! Most már azt is tudom, hogy hol dolgozol...