Az amerikai, a francia, a magyar és a cigány állnak az Eiffel-torony kilátóján.
Hirtelen az amerikai előkap egy köteg dollárt és elkezdi ledobálni a mélybe, miközben ezt kiabálja:
- Nekünk ebből otthon rengeteg van!
Ezt látva a francia előkap néhány üveg pezsgőt, és elkezdi a mélybe önteni, miközben azt kiabálja:
- Nekünk ebből itthon rengeteg van!
Látva ezt, a cigány aggodalmas arccal fordul a magyar felé:
- Te, tesókám, eszedbe ne jusson valami hülyeség...
Cári ukáz
I.(Nagy) Péter cár korából:
"Megparancsolom, hogy Kornil Beloglasow-ot, a Tulai Fegyvergyár tulajdonosát korbácsolják meg és kolostorba küldjék dolgozni, mivel Ő, a gazember megengedte magának, hogy az Uralkodó csapatainak használhatatlan puskákat és fegyvereket adjon el.
Frol Fuks főellenőrt szintén meg kell korbácsolni és elődje után száműzni, mivel Ő az alkalmatlan fegyvereket vizsgálati jellel látta el.
A Fegyverhivatalnak megparancsolom, hogy Pétervárról Tulába költözzön át és éjjel-nappal felügyelje a fegyvergyártást.
A fegyvermester és segédei figyeljenek oda, amikor az ellenőrök a vizsgálati jeleket bepecsételik.
Ha kétség merülne fel, a fegyvert át kell nézni és lövések által vizsgálni kell.
Minden hónapban legalább két fegyverrel addig kell lőni, míg azok használhatatlanná nem válnak.
Ha a csapatoknál az ütközetek során a fegyvermester és segédeinek figyelmetlensége miatt meghibásodás következne be, akkor őket kímélet nélkül, meztelen hátsóval kell megkorbácsolni.
A tulajdonos minden alkalmatlan fegyver után 25 korbácsütést kap és pénzbüntetést fizet. A főellenőrt az eszméletlenségig kell verni. A fő fegyvermestert altisztté kell lefokozni.
A fegyvermestert írnokként kell alkalmazni. A segédektől a vasárnapi vodka adagot egy évre meg kell vonni.
A Fegyvergyár új tulajdonosának, Demidownak megparancsolom, építtessen a fegyvermestereknek és segédeiknek házakat, nem rosszabbat mint a tulajdonosé.
Ha a házak ennél rosszabbak lennének - Demidow ne legyen megsértődve - megparancsolom, hogy Őt kivégezzék.
1723.január 11.-én
I. (Nagy) Péter
minden oroszok cárja
Na, körülbelül ezt kellene szem előtt tartani a közbeszerzéseknél, illetve ilyen módon volna helyes eljárni az állami vagyonból törént megbízások (rendszerint) silány teljesítése (utak-, autópályák-, hidak-, közintézmények építése/felújítása, stb., stb., stb.) esetén is kis hazánkban!
Egy nő aszerint válogatja össze öltözékét, hogy milyen az idő, milyen évszak van, mi a divat, milyen színű a sminkje, hová készül, hogy érzi magát aznap, kivel fog találkozni, és mit fog csinálni. Egy férfi pusztán megszagolja a szék karfájára hajtott tegnapi ruháját.
Kedves Kovács kolléga!
Örömmel értesítem, hogy ön megnyerte a vállalatunknál meghirdetett "Aki nem dolgozik, nem is hibázik!" versenyt.
Oklevelét és felmondását a munkaügyi osztályon azonnali hatállyal átveheti.
Üdvözlettel:
Nagy József
igazgató
Tudósok azt állítják, hogy a varangyos békák előre jelzik a földrengést, öt nappal korábban tömegesen jönnek elő rejtekhelyükről. Tehát, ha egyszer beragadsz a San Diego felé vezető autópályán egy hosszú sornyi varangyos béka mögött, akkor megszívtad.
- Jay Leno
A részeg ember egy üveg bor mellett így morfondírozik magában:
-
Igyak? Ne igyak? A gyomrom azt mondja, hogy igyak, az eszem meg azt,
hogy ne. Az eszem az okosabb, s mivel az okosabb enged, iszom!
Kérdezi a gyerek az anyukájától:
-Anya! Te kire fogsz szavazni?
Erre így válaszolt az anya:
-Fiam, én nem szavazok senkire! Győzzön a "Jobbik" !