- Mondja pincér, van még abból a vörösborból, amit tagnap ittam?
- Természetesen, uram!
- Na, akkor hozzon egy korsó sört...
Móricka egy súlyos ládákkal megrakott talicskát próbál az utcán tolni, de nem megy neki a dolog. Egy jól öltözött úr megsajnálja, átveszi a talicskát és teljes erejéből tolni kezdi. Így mennek egy jó fél órán át, míg végre Móricka egy ház előtt köszönetet mond. A jószívű segítő lihegve méltatlankodik:
- Disznóság ilyen nagy terhet egy gyerekre bízni! Hát nem mondtad apádnak, hogy egyedul ezt nem bírod eltolni?!
- Há' persze hogy mondtam, de azt felelte, hogy "Indulj el, majd csak akad egy marha, aki segít!..."
Vevő visszaviszi a nadrágot a boltba.
- Mi a probléma vele - kérdi az eladó.
- Ha felveszem, akkor a felső gombját nyitva kell hagynom.
- Miért, túl szoros?
- Nem, azért, hogy kilássak...
Iskolai buli után Jancsi hazakíséri Juliskát.
- Juliska, te vagy az első kislányt akit életemben megcsókoltam. - mondja Jancsi.
- Nem kell bizonygatni, - feleli a lány. - Rögtön gondoltam.
- Meghalt a komám, a Jóska.
- Hallottam.
- Nagy kár, pedig még akartam neki mondani valami fontosat.
- Aztán mit?
- Hát, hogy vigyázz, komám, mert dől a fal!
- Kislányom? Miért zongorázol kesztyűben? Nincs itt hideg.
- Csak azért, mama, hogy a papa föl ne ébredjen.
Két festőművész találkozik. Mondja egyik a másiknak:
- Voltam tegnap a kiállításon. Egyedül a te képedet lehetett megnézni.
- Igen? - kérdi büszkén a másik.
- Igen, a többi előtt annyian tolongtak.
- Móricka, kibékültél már Petivel?
- Persze, ma már együtt játszottunk.
- Na és mit?
- Ökölvívó mérkőzést.
Azt mondja a fogkefe:
- Higyjétek el, hogy az enyém a legrosszabb meló a világon!Emberek szájában túrkálni!
Erre a wc-papír:
- Ja, undorító!