Linkek téma:Átkelés a zebrán

2024. október 2.
Ma Gál névnapja van.

Keresés:

Menü:

Bejelentkezés




Partnerek

Add to Google

Tab icon
Tab icon
Tab icon
Tab icon
Tab icon

Kategóriák

Fórum témáim

Linkek

Átkelés a zebrán

<2008. június 1>   (Szólj hozzá elsőként!)

  •   Értékeld!
  • Stars
  •   Megosztás:

Linkek >> Átkelés a zebrán


2008. június 3 16:11:07

#20
Cyberdeath

Csatlakozás időpontja: 2005.08.29
Üzeneteinek száma: 744

Az utóbbi hsz-ek alapján úgy bondolom indítani kellene egy mozgalmat. Emelje magasba a klaviatúrát, aki velem van.

2008. június 2 14:42:29

#18
soger

Csatlakozás időpontja: 2008.03.14
Üzeneteinek száma: 942

En Romaniaban lakom es nalunk nagyjabol csak ilyen utkeresztezodesek vannak.

Ugyhogy itt Darwin termeszetes szelekcioja alapjan csak olyanok elnek, akik egy ilyen utkeresztezodesen siman atmennek Smiley

2008. június 2 09:39:28

#17
Méjdenboj

Csatlakozás időpontja: 2007.02.25
Üzeneteinek száma: 10659

Én is az agresszívebb gyalogod fajtából származom, nekem is tört már le visszapillantó tükör a kezemtől... Viszont olyan boldog vagyok, amikor egy Audis, vagy egyéb nagy fekete kocsis, vagy Taxis megáll... ezek alegritkábbak, ezt vettem észre. Újpesten van egy zebra a Sanofi Aventisnél, ahol a harmadik csíkra szoktam leállni, és még akkor sem állnak meg az autók, az út meg egy sávos, szóval a 3. csík elég benn van... Ausztriában amikor kinn voltam pár hétig, annyira fura volt, hoygmég a zebránál sem vagy, de a kocsi már csikorogva fékez, hoyg elengedjen. Vajon mennyivel ehet így többet az autó 100-on? Másfél decivel? Sztem beleférne mindenkinek.

2008. június 2 08:28:01

#16
Cyberdeath

Csatlakozás időpontja: 2005.08.29
Üzeneteinek száma: 744

Legálissá kéne tenni, hogy a gyalogos kalapáccsal járjon. A legveszélyesebb, mikor kétsávos úton az egyik megáll és elenged, a másik meg kielőzi, vagy csak meg sem áll. A KRESZ szerint ugye meg kell állni, hiszen a gyalogos nem feltétlenül láthatja a másik érkező autót. Gyűlölöm a férgeket. Sokat vezetek és ami itt megy M.o.-on, az egyszerűen felfoghatatlan. Romániában, ha arccal az úttest felé állsz és nincs zebra sem, azonnal megállnak. Szinte minden országban, még Olaszországban is a gyermek és az ember a legelső. Csak nálunk húzzák rá a kormányt. Ha bringás mellett megyek el, még a vészvillogót is ki szoktam tenni, hogy a mögöttem levő tudja, számítani kell valamire. Mikor meg bringás futár voltam, minden nap rugdostam le a tükröket Nevelni kell a barmokat, ez a lényeg szerintem.

Teljesen egyetértek.nemcsak külföldön, hanem pl. Szegeden is egyből megállnak, ha a zebra közelébe érsz.Ez a tipikus undorító nagyvárosi magyar mentalitás (én is nagyvárosi vagyok, de nem érzem magam egy szinten ezekkel a f*szokkal), szóval:nevelni kell, nevelni kell...Smiley

2008. június 2 20:24:49

2008. június 1 21:24:26

#14
Tequila996

Csatlakozás időpontja: 2006.07.18
Üzeneteinek száma: 168

Én nekem ez így megy minden reggel... Senki nem akar megállni(max 2 autó 1 héten)

Multkor elindultam aztán az autós anyázot mint állat.Én ienkor odaüvöltöm neki hogy zebra van köcsög

Multkor én kitoltam a biciklimet és érdekes módon rögtön megálltSmiley

2008. június 1 20:13:09

#13
Boz

Csatlakozás időpontja: 2006.09.25
Üzeneteinek száma: 1216

Én az agresszív gyalogos esete vagyok,Smiley
ha nem ál meg én, akkor is megyek.Smiley Már jöttek nekem...
tört el a lábam, de nem hagyom abba!
Tudom rossz tanuló pénz is lehet, de akkor is!
Aki elüt azt utána megölőm! Minimum!Smiley
Már horpasztottam be motorházat, kocsi tetőt és törtem be fényszórót csat tanulja meg a baromarc!
És folytatom a tanítást, amíg nem változik valami!Smiley

én is hasonló gyalogos vagyok, bár engem még nem ütöttek el, de lelépek az autók elé, tanulják meg, hogy zebra!!!!! Volt olyan is, hogy én mentem egyenesen keresztezve az utat, zebra felfestve nem volt, az autós pedig ugyanide kanyarodott, erre egy vén papa még nekem kurvaanyázott a kocsiból.... meg keleti környékén a köcsög arabok is ráddudálnak ha lelépsz eléjük.... sztem húzzanak vissza tevéket hajkurászni a sivatagba ha nem tudnak viselkedni. bár a probléma nem kifejezetten velük van... hanem a nagy többséggel.

És ami ezzel kapcsolatban igazán szomorú: EZ MAGYARORSZÁGON NEM KÖZLEKEDÉSI MORÁL, CSAK SIMÁN MORÁL!!!!

mind emigráljunk és húzzunk el innen, ez az én tervem

2008. június 1 21:36:51

2008. június 1 18:23:36

#12
juckómackó

Csatlakozás időpontja: 2007.10.15
Üzeneteinek száma: 13693

Igen, ez itt elég általános. Velem régebben volt olyan, hogy toltam a babakocsit, megállt az autós, de az ellenkező irányból jövőnek esze ágában sem volt, én meg álltam a zebra közepén, mire a nemtudom, talán harmadik autó megállt a másik sávban és végre át tudtam menni...

2008. június 1 16:27:08

#11
Stevie G

Csatlakozás időpontja: 2008.03.27
Üzeneteinek száma: 41

Sajnos ez nálunk SzK-ban sincs másképpSmiley

2008. június 1 15:04:46

#9
xXx

Csatlakozás időpontja: 2006.03.05
Üzeneteinek száma: 144

Én is mindig átengedek mindenkit a zebránál de volt, hogy keresztbe kellett állnom, mert én elengedtem a babakocsis csajt, a baromarcú meg mögöttem ki akart előzni és ha nem állok keresztbe, akkor pont a babakocsit viszi el. Amikor meg gyalog vagyok, akkor simán lelépek a zebrára és ha valamelyik beszól vagy rám dudál, akkor annak beleverem a fejébe a kresz-tSmiley

2008. június 1 12:44:38

#3
Hello Kitty xDD

Csatlakozás időpontja: 2008.03.02
Üzeneteinek száma: 433

Hát ez iszonyat...Smiley

2008. június 1 12:31:14

#2
mr wolf

Csatlakozás időpontja: 2007.01.23
Üzeneteinek száma: 172

hat ez nagyon gaz!

en angliaban elek es itt azt mondanam hogy a tulzott udvariassag es ovatossag miatt nem lehet kozlekedni normalisan.

ha biciklizem es eppen nincsen bicikli ut az autok 90% addig nem eloz le amig ugy nem tud leelozni, hogy atmenjen a masik savba, inkabb jon mogottem, a maradek meg olyan mint az ovatos magyar vezeto hogy csak egy fel savot huzodik felre. az ilyen gyalogos atkelesekrol nem is beszelnek. en erzem magam zavarban amikor 3 4 auto megall hogy atmehessek az uton mikor tudom hogy utannuk simman atmehettem volna.

azt hiszem ha hazamegyek ovatosnak kell lennem ez elso egy ket hetbenSmiley

Szerencsére nem kell annyira messze menni,hogy normális közlekedést láss.Elég csak átmenni Ausztriába.Én minden évben megyek oda rövidebb-hosszabb időre és mindig szokatlan,hogy még rajta se vagyok a zebrán már állnak a kocsik.És ez ott teljesen természetes.Nem szitkozódnak,nem idegeskednek,megállnak és kész.
Itthon annyi a különbség,hogy minden fordítva van.Szitkozódnak,idegeskednek(tudom én,hogy szeretik a dudákat,de nyomogassák csak inkább otthon)és még meg sem állnak.


2008. június 1 16:15:36

Igazad van bocsi azoknak is több eszük van.De némelyik olyan,hogy a negró atomvillanás a szájába.Smiley

2008. június 1 14:42:16

Hát barátom, "Az állat egy értelmes élölény" érdekes megfogalmazás.. na de tényleg, én tátott szájjal néztem ezt a videót, nagyon kemény, én azon kevesek közé tartozom akik megállnak a zebra elött, ha ott várakozik gyalogos... és ezt látván, még rádudál... a zebrán, multkor rám is rámdudált egy öregasszony mikor leléptem elé, (kb 20-25 mre elötte) mutatom neki hogy "nézzél már körül banyek, zebrán vagyok" és ezekutan dudalt ram, mondom kvanyád nyanya... szanalmas ez az orszag

2008. június 1 14:40:46

Hát igen, itt is előfordúl. Elindúltál a zebrán és az autós elhajt előtted.

2008. június 1 14:02:01

Igen, ilyet hallottam az angolokról, hogy ha a zebra felé mész, rögtön megállnak... De akkor ezek szerint tényleg igaz... Nálunk a sok autós akkor se áll meg, ha már elindultál...

zuszka:
Ne állatozd le az autósokat légyszives! Az állat egy értelmes élőlény...

2008. június 1 13:45:27

Kettőbe hétbe??!! Itthon nem lesz elég az egész életed se,hogy vigyázz!!Olyan állatok,(tisztelet a kivétel mielőtt felhördülés lenne)volt is rá példa ebbe a hétbe elég gyerekkel együtt ütöttek el nagymamát meg stb...zebrán.SmileySmiley

2008. június 1 13:01:44

2008. június 1 10:41:19

#1
ocsi_86

Csatlakozás időpontja: 2005.10.09
Üzeneteinek száma: 94

na igen, ez már csak így van itt nállunk! Én miskolci vagyok, és itt van egy olyan kereszteződés, hogy egyszerre mehet a gyalogos, meg a mellőle jobbra kanyarodó autós is! Volt úgy, hogy a zöld lámpán nem tudtam átmenni, mert nem állt meg egyik autós se! Én a bicajos srác helyébe azt csináltam volna, hogy némelyik szálguldó kocsi elé kitoltam volna a bicajt! Nekem lesz egy új bicajom, mert ugye az ő hibája, ő meg csak megtanulja, hogy engedje el a gyalogosokat!!

Összesen: 12

Slide

[1]

Szerzői jogok Impresszum Adatvédelmi nyilatkozat Hirdessen itt! Súgó