Linkek téma:Lyukak

2024. október 1.
Ma Gál névnapja van.

Keresés:

Menü:

Bejelentkezés




Partnerek

Add to Google

Tab icon
Tab icon
Tab icon
Tab icon
Tab icon

Kategóriák

Fórum témáim

Linkek

Lyukak

Beküldte:Damn Cool Pics <2007. szeptember 16>   (Szólj hozzá elsőként!)

  •   Értékeld!
  • Stars
  •   Megosztás:

Linkek >> Lyukak


2007. szeptember 23 17:06:36

#20
jano882

Csatlakozás időpontja: 2006.08.13
Üzeneteinek száma: 112

ég a Máté, ég... SmileySmileySmiley

2007. szeptember 17 18:01:01

#13
picimacs

Csatlakozás időpontja: 2006.09.21
Üzeneteinek száma: 2144

naaa ezzzek azzok amiket csak képen akarok látni...nemmm akkarok belesni, vagy csak látni hogy beleesnek vagy a közelében lenni bármikor...kb 1km-re vagyok hajlandó megközelíteni...Smiley

Picimacs: és milyen irányból? Smiley

2007. szeptember 17 22:32:58

2007. szeptember 17 15:41:59

#12
Cyberdeath

Csatlakozás időpontja: 2005.08.29
Üzeneteinek száma: 744

Nem semmi. Az az orosz bánya nagyon durva.

Engem a Blue Hole zaklat fel, amúgyis utálom a tenger alatti dolgokat, valahogy olyan iszonyatos, hogy odalent sötét van, ismeretlen területek, meg hajóroncsok, és csontvázak... brrr. De az a lefolyó se semmi.

2007. szeptember 17 22:34:32

2007. szeptember 17 09:07:04

#11
NevemTeve

Csatlakozás időpontja: 2007.04.21
Üzeneteinek száma: 6511

Egyikbe sem szeretnék belepottyanni...

2007. szeptember 17 01:22:45

#10
Bru

Csatlakozás időpontja: 2006.02.03
Üzeneteinek száma: 532

Bakker! De piszkos a fantáziám! Smiley

2007. szeptember 16 21:39:10

#8
Méjdenboj

Csatlakozás időpontja: 2007.02.25
Üzeneteinek száma: 10659

"This video shows what happened to an inexperienced diver who attempted the dive alone with only one tank of air, when the recommended number is two."

Dúúrva...

2007. szeptember 16 19:09:08

#6
Mate12345

Csatlakozás időpontja: 2007.07.27
Üzeneteinek száma: 59

Enkeli, GradU: Igazatok van. Aki hülye, haljon meg! Nem is sajnálom ezért a halott űrhajósokat sem. Mit keresnek az űrben. A csernobili dolgozókat sem sajnálom. Minek nekik atomreaktor?

És majd titeket sem foglak sajnálni, ha autóbalesetben meghaltok. Nincsen lábatok, hogy azon menjetek?

(Remélem, nem sértésnek veszitek, hanem kiérzitek az iróniát belőle.)

Észt osztani, látom, tudsz, ha már ironizálni nem. Azért szép hogy elismered, miszerint tényleg a saját hibájából halt meg, mert egyedül merült. Ha olyan barom, hogy egyedül is merül, és az AJÁNLATOS számú palack helyett is úgy gondolta hogy egy elég lesz, akkor úgy kell neki.

Azt meg se kérdezem, honnan veszed, hogy nem tudják a kilétét, vagy hogy nem egyedül merült. Nyilván ott voltál és te csináltad a riportot. Megnyugtatlak, hogy több búvár holtteste is rohad a Blue Hole-okban. És hagyják őket ott rohadni. Nézz utána.

A Blue Hole-k - több is van, de te, mint képzett könnyűbúvár ezt biztosan tudod -, nem tinglitangli merülőhelyek. Úgyhogy megismétlem: ha valahova AJÁNLOTT az a kib*szott kettő darab palack, akkor az embernek legyen annyi esze, hogy kettő darab palackot visz magával. Vagy készüljön fel rá, hogy csókolom-csókolom.

Nem kéne ilyen lekezelően írni? Hát, könnyűbúvár úr - mondjam azt, hogy nem mi kezdtük? Érezd magad lekezelve. Meg máshogy is le.




2007. szeptember 17 23:47:55

Nem állítottam, hogy csak hülyékkel történnek búvárbalesetek, de az ajánlottnál kevesebb palackkal történő merülés csak még életveszélyesebbé teszi az amúgy is elég veszélyes búvárkodást. Attól még nem állítom, hogy hülye, de a saját életbenmaradási esélyeit csökkenti, az tény.

Mindenki csak a birtokában lévő információ alapján tud valamit megítélni - ami itt elég kevés volt. Az alapján felelőtlennek tűnt, amit csinált, ezért írtam, hogy kereste a bajt. Te is az írásaink alapján alkottál véleményt rólunk: könnyen ítélkezünk mások felett félinformációk alapján (és még ki tudja, mi derült ki számodra abból a pár sorból). Amit rólunk gondolsz, ugyanúgy félinformációk alapján teszed. Ennyi erővel nem alkothatnánk véleményt semmiről és senkiről, mivel nem rendelkezünk semmivel kapcsolatban teljeskörű tudással...

2007. szeptember 17 23:38:29

Csak arra akartam felhivni a figyelmeteket, hogy egy halottról, akiről ráadásul ilyen keveset tudtok (Enkeli: "Ha valaki olyan hülye, hogy két palack helyett egyel merül..." Ez a mondatod pl. hülyeség. A búvárok ritkán szoktak két palackkal merülni. GradU: "Persze, hogy nem sajnálnál..." Tudod, hogy nem igy értettem...) nem kéne ilyen lekezelően irni.

Ha meg szerintetek amit irtam, hülyeség, és búvárbalesetek csak hülyékkel történhetnek, akkor szerintetek az a ~100 búvár, aki itt meghalt, hülye?


Remélem, most érthetőbb voltam...

2007. szeptember 17 22:43:42

Nevetni fogsz. Az a halott búvár megfelelő felszerelésben ment le. Egy palack ugyanis elég. Két palack csak ajánlott . A szöveg alapján is. (recommended) De ezt én -mint könnyűbúvár- szintén megerősithetem.

Két palackot akkor kell vinni, ha 70 m-nél mélyebbre akarnál menni, és az egyik palackba akkor az oxigénmérgezés elkerülése érdekében nitroxot kell vinni.

Amiért mégis érdemes két palackot venni, az annyi, hogy ha figyelmetlen vagy, és az egyik palackod kifogy, akkor nagyon hasznos tud lenni egy másik. De ha annyira figyelmetlen vagy, hogy nem tűnik fel neked, hogy a palackod nyomása 50 bár alá ment, akkor inkább ne is menj viz alá!

Ami viszont tényleg halálos hiba (aki ezt csinálja, meg is érdemli a halált), az az, hogy a kolléga egyedül merült. A kérdésem csak az, hogy ezt a szöveget iró úriember honnan tudhatta?
A halott neve nyilván ismeretlen, hiszen ha beazonositható lenne, akkor már akkor is ismerték volna a hollétét, amikor még jobban egyben volt, és akkor nem hagyták volna ott elrohadni. (Ennek az okát remélem nem kell magyarázni.) Tehát valószinüleg csak hasraütésből irta. Végül is nem kizárt az egyedül merülés sem...

A kérdés az marad, hogy hogyan halt meg, ha esetleg társasan ment merülni. Sajnos erre is egyszerű a magyarázat: Az, hogy csoportosan indulunk, nem jelenti azt, hogy csoportosan jövünk vissza. Nagyon könnyű -főleg egy nagyobb csoportról- leszakadni. Elég egy fél percnyi kihagyás, ami a viz alatt elég gyakori. (Aki nem volt már kicsit mélyebben, el sem tudja képzelni, mennyi a csodás látnivaló. Sokkal szebb és lenyűgözőbb, mint egy természetfilmben.) De nem is kell hozzá tenger. Amikor nyár elején gyakorlunk. Néha a tóban is összejön a dolog.
Az egyedül úszó búvár pedig gyakorlatilag már halott. Pánikszerűen kilőheti magát felfelé => keszonbetegség. Hozzáér valamihez, amihez nem kellett volna => a halál 'legkellemesebb' m

2007. szeptember 17 22:43:31

Pedig direkt odaírtam még a második mondatot is, hogy a közepesnél is gyengébb szövegértési képességgel megvert emberek is felfogják, hogy értettem pontosan. Nem megy neked az irónia, ne nagyon erőltesd. Máskor, ha analógiákat keresel, kicsit jobban gondolkodj el, hogy tényleg illenek-e az adott helyzetben. Ez most nem sikerült, talán legközelebb....

Persze, hogy nem sajnálnál, már csak azért sem, mert meg sem tudnád, hogy mi voltunk-e, akiket a híradóban látsz. Téged sem sajnálna senki, de ezt ne vedd sértésnek.

2007. szeptember 16 22:55:00

Megpróbáltam kiérezni ebből az iróniát, de kib*szottul nem ment, úgyhogy irónia nélkül, még egyszer, szépen és szabatosan elmagyarázom, mire értettük ezt, jó?
Az űrhajósok megfelelő felszereléssel, szkafanderrel mennek űrsétálni. Az űrhajókat többszörösen ellenőrzik, maximális biztonsággal és odafigyeléssel. Ha mégis meghal egy-egy űrhajós, nem azért történik, mert laza módon legyinetettek, hogy "így is jó lesz" Ha viszont valaki olyan hülye, hogy két palack helyett mindössze eggyel merül, mert úgy gondolja, hogy megmutatja, milyen keménytökű csávesz ő valójában, azért nem kár. Sem azért, aki sétapálcával indul megmászni a Himaláját. És ha autóbalesetben meghalok, biztosra veheted, hogy nem azért lesz, mert átmentem a piroson, vagy mert tévét néztem vezetés közben.

2007. szeptember 16 20:12:50

2007. szeptember 16 15:24:53

#3
Merkon

Csatlakozás időpontja: 2006.08.01
Üzeneteinek száma: 3063

Sebek.Tényleg ez a legjobb kifejezés.Engem is a Blue Hole képeszt el a legjobban.Ijesztőek..


Kereste a bajt, megtalálta. Így jár, aki okosabbnak hiszi magát a profiknál.

Érdekes képek, félelmetes méretekkel... A guatemalai is elképesztően néz ki.

2007. szeptember 16 17:33:29

Na, Blue Hole... Több is van a világon, én nem tudom, melyiket láthattam annak idején, de tessék, itt van nektek egy halott búvár. Egy palackkal merült a kettő helyett. Nem tudom, nektek mi a véleményetek, szerintem aki ilyen hülye, haljon meg.


http://www.foundrymusic.com/media/displaymedia.cfm/id/15843/


2007. szeptember 16 16:13:39

2007. szeptember 16 12:31:45

#2
Enkeli

Csatlakozás időpontja: 2005.08.28
Üzeneteinek száma: 1283

Sebek a Föld testén.

Na, ami a Kék Lyukat illeti, arról láttam egy filmet. Rengeteg búvár szokott odaveszni, és ebben a filmben mutatták egy női búvár holttestét. Arccal lefelé feküdt, a hátáról két üres palack meredt felfelé. És nem ő ott az egyetlen. Iszonyatos.

2007. szeptember 16 11:17:04

#1
Fec papa

Csatlakozás időpontja: 2005.09.13
Üzeneteinek száma: 139

félelmetes

Összesen: 10

Slide

[1]

Szerzői jogok Impresszum Adatvédelmi nyilatkozat Hirdessen itt! Súgó